4ehf

5 zasad dotyczących zdrowej diety

5 zasad dotyczących zdrowej diety

5 zasad dotyczących zdrowej diety
Styczeń 29
10:21 2015

Dieta powinna być sprawą, która niekoniecznie jest najważniejszą rzeczą, jednak czasem powinna zaprzątać Ci głowę. Dobrze dobrania dieta polepszy Twój nastrój, pozwoli zrzucić Ci kilka kilogramów i utrzymać cerę i włosy w pięknym stanie. Czym kierować się, wybierając dietę odpowiednią dla siebie?

Przede wszystkim powinniśmy wziąć pod uwagę stopień aktywności fizycznej. Im więcej trenujemy, tym nasza dieta powinna być opatrzona w węglowodany i białko – powinniśmy przyjmować po prostu więcej kalorii niż wtedy, kiedy nie uprawiamy sportu.

Dieta a brak cukru

Ograniczmy cukry białe i proste, takie jak sacharoza. Nie unikajmy owoców i warzyw, które błędnie oskarżane są o tycie. Mimo, że banany i jabłka są ogromnie kaloryczne, to cukry zawarte w owocach nie odkładają się w tkance tłuszczowej.

Urozmaicenie w posiłkach

Twoja dieta powinna być urozmaicona. Nie ograniczaj się do jednego menu tygodniowo – piąty dzień z rzędu dieta złożona z kurczaka z ryżem trzy razy dziennie może stać się prawdziwym utrapieniem.

Odpowiednia ilość wody

Dieta złożona powinna być także z zaplanowanych dawek wody, aby odpowiednio nawodnić organizm. Pamiętajmy, że woda dostarczana jest także przez jedzenie, zwłaszcza przez warzywa i owoce składające się w dużej ilości z życiodajnego płynu.

Radość z diety

Nasza dieta powinna przede wszystkim być smaczna. Nawet jeśli coś jest zdrowe, ale nam nie smakuje, powinniśmy to wykluczyć z naszego jadłospisu. Nie ma powodu bowiem męczyć się, a nasza dieta powinna stać się integralną częścią naszego trybu życia, nie zaś oddzielnym, przeszkadzającym nam elementem.

Pomoc dietetyka

Jeśli nie wiemy, jak powinna wyglądać nasza dieta możemy poszukać przykładowych jadłospisów w Internecie bądź udać się do dietetyka, który po rozmowie z nami i konsultacji, co lubimy jeść najbardziej i co chcemy osiągnąć dietą, pomoże ułożyć nam najlepszy dla nas jadłospis.

About Author

redakcja

redakcja

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Your email address will not be published.
Required fields are marked *

CATEGORIES

Komentarze

Witam. Nasze czworonogi to nasza duma, jeśli dobrze go karmimy zarówno pies jak i my [...]

Jestem świeżo upieczoną mężatką , której rodzina postanowiła urządzić wesele własnie w Białowieży . Ciężko słowami [...]

Ja swoją szczoteczkę elektryczną kupiłam już ładny czas temu i na dzień dzisiejszy nie mogę [...]

Witaj, cieszę się że tu wpadłem. To fajnie że wiele osób przedstawia porady medyczne. Korzystając z [...]