4ehf

7 sytuacji, kiedy należy używać rękawiczki medyczne

7 sytuacji, kiedy należy używać rękawiczki medyczne

7 sytuacji, kiedy należy używać rękawiczki medyczne
Styczeń 23
09:00 2015

Rękawiczki medyczne najczęściej używane są  w celu zmniejszenia liczby zakażeń w opiece zdrowotnej. Aby wyeliminować ryzyko alergii na rękawiczki lateksowe, zaczęto używać rękawiczki winylowe i rękawiczki nitrylowe. Takie rękawiczki są coraz częściej wykorzystywane także w życiu codziennym. Zobacz, jakie są najczęstsze zastosowania rękawiczek medycznych.

Rękawiczki lateksowe przeznaczone są do prac gospodarczych, porządkowych a także zabiegów kosmetycznych.

Rękawiczki nitrylowe, a mycie naczyń

Wiele pań w gospodarstwach domowych używa medycznych rękawiczek podczas codziennego zmywania naczyń. Dzięki temu manicure pozostaje idealny, a skóra dłoni jest gładka i jedwabista. Woda w połączeniu ze środkiem myjącym wysusza skórę wrażliwych dłoni.

Rękawiczki lateksowe, a gotowanie

Obierając buraki lub przyrządzając rybę bez rękawiczek, dłonie są zabarwione sokiem z warzywa i odpychająco pachną. Przygotowując posiłki w domu, warto wykorzystać rękawiczki do ochrony skóry dłoni.

Rękawiczki medyczne podczas wykonywania manicure/pedicure

Udając się do kosmetyczki, naturalnym jest, że specjalistki od pielęgnacji używają jednorazowych medycznych rękawiczek. Jeśli wykonujesz manicure lub pedicure tylko sobie i dezynfekujesz narzędzia, nie musisz zakładać rękawiczek. Wykonując takie zabiegi mamie, koleżankom lub komukolwiek innego warto po nie sięgnąc. Wyeliminujesz ryzyko zarażenia grzybicą, drożdżycą itp.

Przesadzając domowe kwiaty

Panie domu powinny także używać rękawiczek nitrylowych podczas przesadzania kwiatów i domowych roślin. W ziemi jest dużą ilość bakterii i wirusów, którymi łatwo się zarazić przez skaleczenie.

Pracując z chemikaliami

Noszenie rękawiczek medycznych jest standardem wśród pracowników mających do czynienia z materiałem chemicznym i biologicznym.

Malując albo remontując mieszkanie

Rękawiczki lateksowe lub nitrylowe zakładaj także podczas remontów w mieszkaniu i domu. Farba do malowania może podrażnić delikatną skórę dłoni.

Gdzie znajdziesz dobre rękawiczki medyczne?

W tym zakresie polecam firmę Kastel-rekawiczki.pl. Firma dysponuje szeroką ofertą obejmującą sześć rodzajów rękawiczek w tym: rękawice lateksowe, rękawice nitrylowe a także rękawice winylowe. Wszystkie produkty dostępne są w pięciu  rozmiarach ( XS, S, M, L, XL)  i w czterech kolorach. Rękawiczki pakowane są po 100 – 200 sztuk w opakowaniu. Firma prowadzi sprzedaż wysyłkową, gwarantuje atrakcyjne ceny. Przy zamówieniu powyżej 20 opakowań rękawiczek medycznych wysyłka jest darmowa. Jeśli chcesz zapytać o dany produkt skontaktuj się z kastel-rekawiczki telefonicznie lub mailowo.

About Author

redakcja

redakcja

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Your email address will not be published.
Required fields are marked *

CATEGORIES

Komentarze

Witam. Nasze czworonogi to nasza duma, jeśli dobrze go karmimy zarówno pies jak i my [...]

Jestem świeżo upieczoną mężatką , której rodzina postanowiła urządzić wesele własnie w Białowieży . Ciężko słowami [...]

Ja swoją szczoteczkę elektryczną kupiłam już ładny czas temu i na dzień dzisiejszy nie mogę [...]

Witaj, cieszę się że tu wpadłem. To fajnie że wiele osób przedstawia porady medyczne. Korzystając z [...]