4ehf

Alergia na co dzień, jak żyć?

Alergia na co dzień, jak żyć?

Alergia na co dzień, jak żyć?
Lipiec 28
16:39 2014

Wiek XXI jest niewątpliwie wiekiem alergików. Nietolerancja na wybrane czynniki jest współcześnie normą. Nikogo nie dziwi alergia na gluten, pyłki traw czy sierść zwierzęcą. Alergia z pewnością nie należy do przyjemnych rzeczy, jednak współczesne możliwości medycyny umożliwiają alergikom zapomnienie o ich problemach.

Alergia na co dzień, jak żyć?

Popularna nietolerancja produktów pszenicznych wydaje się być wręcz nagminną przypadłością, na którą ludzie przechodzą do porządku dziennego. Nietolerancja gluten przejawia się wzdęciami, wymiotami i gorączką. Rynek spożywczy szybko zareagował na potrzeby rynku, wypuszczając na półki sklepowe produkty bezglutenowe. Alergia nie oznacza więc rezygnację z ulubionych kanapek czy makaronu. Farmaceuci tworząc coraz to lepsze generacje leków, które nie tylko likwidują rekcje alergiczne, ale walczą z nietolerancją. Jeszcze dziesięć lat temu spożycie leku przeciwalergicznego kojarzyło się nam z fatalnymi skutkami ubocznymi, takimi jak ospałość, halucynacje czy depresja. Współczesne leki likwidują problem, jakim jest alergia. Oczywistym lekarstwem na alergię jest unikanie alergenu, jednak będąc uczulonym na otaczające nas czynniki jak trawy czy zboża, ciężko o taką powściągliwość. Możemy się również poddać hipnozie – metodzie dyskusyjnej, naukowo nie potwierdzonej. Jeśli jednak alergia uprzykrza nam życie, może warto poszukać niekonwencjonalnych metod walki z tym schorzeniem? Wielu psychologów uważa, że samo nastawienie alergików do życia jest wręcz kluczowe. Jeśli bowiem chory negatywnie odbiera otoczenie, szukając jedynie alergenu, organizm działa w sposób, w jaki on sam myśli – objawy alergiczne nasilają się, a lista rzeczy, na które jesteśmy uczuleni może drastycznie się powiększyć! Polecamy więc pogodę ducha, niezależnie od tego, czy przechodzimy obok alergenu, czy też nie.

About Author

redakcja

redakcja

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Your email address will not be published.
Required fields are marked *

CATEGORIES

Komentarze

Witam. Nasze czworonogi to nasza duma, jeśli dobrze go karmimy zarówno pies jak i my [...]

Jestem świeżo upieczoną mężatką , której rodzina postanowiła urządzić wesele własnie w Białowieży . Ciężko słowami [...]

Ja swoją szczoteczkę elektryczną kupiłam już ładny czas temu i na dzień dzisiejszy nie mogę [...]

Witaj, cieszę się że tu wpadłem. To fajnie że wiele osób przedstawia porady medyczne. Korzystając z [...]