4ehf

Borelioza jak stwierdzić?

Borelioza jak stwierdzić?

Borelioza jak stwierdzić?
Lipiec 28
16:08 2014

Jedne z najliczniejszych w naszym klimacie pasożyty, kleszcze, są nosicielami niezwykle groźnej choroby o nazwie borelioza. Jest to choroba zakaźna, która może spowodować zapalenie mięśnia sercowego, a nawet śmierć.

Jak stwierdzić Boreliozę?

Więc za każdym razem, gdy ukąsi nas kleszcz, należy udać się do specjalisty, który nas zdiagnozuje. Istnieją też domowe metody określające jak stwierdzić boreliozę. Pamiętajmy jednak, że nie zastąpią one wizyty u lekarza, a jedynie mogą wstępnie określić nasz stan.

Jeśli po usunięciu kleszcza temperatura naszego ciała wzrośnie do 38 stopni, czujemy ogólne rozbicie organizmu, bóle mięśni, może oznaczać to, że dopadła nas borelioza. Borelioza często mylona jest z grypą ze względu na pierwsze objawy, dlatego aby stwierdzić boreliozę należy wykonać komplet badań. Nie lekceważmy złego samopoczucia nawet jeśli po 3-4 dniach poczujemy się lepiej – borelioza charakteryzuje się szybkim ustąpieniem pierwszych objawów, jednak kolejne jej objawy są niszczące. Niepokojącym objawem może być rumień skórny w okolicach ukąszenia, Zazwyczaj rozchodzi się on symetrycznie, obrączkowato wokół miejsca zasiedlenia kleszcza. Jeśli stan naszego organizmu jest niepokojący, powinniśmy zgłosić się do lekarza, który wykona testy w kierunku boreliozy. Obecnie na rynku istnieją trzy metody stwierdzające tą chorobę. Osoby posiadające ubezpieczenie zdrowotne mają wolny, darmowy dostęp do tych metod, korzystając natomiast z wizyty prywatnej należy się liczyć z kosztami sięgającymi nawet 300 złotych. Nie należy jednak zlekceważyć problemu ze względu na wysokie koszta diagnozy i leczenia – borelioza bowiem jest chorobą groźną lecz na szczęście praktycznie w stu procentach uleczalną. Nie zapominajmy też o naszych zwierzętach, dla których borelioza jest równie niebezpieczna, co dla nas. Schemat postępowania dla stwierdzenia choroby jest taki sam, jak dla ludzi.

About Author

redakcja

redakcja

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Your email address will not be published.
Required fields are marked *

CATEGORIES

Komentarze

Witam. Nasze czworonogi to nasza duma, jeśli dobrze go karmimy zarówno pies jak i my [...]

Jestem świeżo upieczoną mężatką , której rodzina postanowiła urządzić wesele własnie w Białowieży . Ciężko słowami [...]

Ja swoją szczoteczkę elektryczną kupiłam już ładny czas temu i na dzień dzisiejszy nie mogę [...]

Witaj, cieszę się że tu wpadłem. To fajnie że wiele osób przedstawia porady medyczne. Korzystając z [...]