4ehf

Dezynfekcja rąk – dlaczego jest tak ważna?

Dezynfekcja rąk – dlaczego jest tak ważna?

Dezynfekcja rąk – dlaczego jest tak ważna?
Kwiecień 26
11:23 2015

Dezynfekcja rąk kojarzy się przede wszystkim z lekarzami, którzy przygotowują się do zabiegu. Oczywiście jest to prawidłowe skojarzenie i rzeczywiście środki do dezynfekcji rąk oraz dozowniki mydła są niezbędnym elementem wyposażenia szpitali i ośrodków zdrowia. Warto jednak wiedzieć, że takie procedury muszą być stosowane w każdym miejscu, gdzie powinna być zachowana szczególna higiena, np. w zakładach kosmetycznych, fryzjerskich czy też w trakcie produkcji artykułów spożywczych. Dlaczego dezynfekcja jest tak ważna?

Dozowniki mydła w płynie

Choć przy środku do dezynfekcji niemal zawsze odnajdziemy dozowniki mydła w płynie, samo umycie dobrze sprawdzi się jedynie w codziennym życiu, ponieważ mydło nie może zwalczyć wielu drobnoustrojów, z którymi poradzi sobie płyn do dezynfekcji rąk. Dlaczego więc pojemniki na mydło znajdują się w tych wszystkich miejscach? Przed dezynfekcją należy umyć ręce, dlatego też mydło jest niezbędne.

Higiena w szpitalach i ośrodkach zdrowia

W szpitalach dezynfekcja obejmuje nie tylko dłonie, tak naprawdę bowiem lekarze oczyszczają ręce aż do łokcia. Dodatkowo zakładają rękawiczki, które przedłużają czas zmniejszania liczby bakterii znajdujących się na skórze.

Dozowniki na mydło

Aktualnie, tak jak większość produktów, także środki do dezynfekcji można kupić w Internecie. W ofertach online sklepów znajduje się właściwie wszystko, od preparatów myjących przez dozowniki na mydło po środki odkażające. Dzięki temu, że mamy dostęp do wielu producentów, możemy porównywać produkty i wybrać takie, którą są najlepsze.

Bezdotykowae dozowniki

Dezynfekcji rąk z całą pewnością nie można pomijać, ponieważ bezpieczeństwo i zdrowie ludzkie musi być najważniejsze, niezależnie od branży i zawodu. Warto o tym pamiętać. Szukasz profesjonalnych dozowników do mydła? Dystrybutor produktów do higieny rąk amerykańskich marek GOJO i PURELL ma w ofercie automatyczne dozowniki do mydła do rąk oraz żelu do dezynfekcji rąk nowej generacji. Zachęcam do zapoznania się z ich szczegółową ofertą na stronie www.gojo-purell.pl.

About Author

redakcja

redakcja

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Your email address will not be published.
Required fields are marked *

CATEGORIES

Komentarze

Witam. Nasze czworonogi to nasza duma, jeśli dobrze go karmimy zarówno pies jak i my [...]

Jestem świeżo upieczoną mężatką , której rodzina postanowiła urządzić wesele własnie w Białowieży . Ciężko słowami [...]

Ja swoją szczoteczkę elektryczną kupiłam już ładny czas temu i na dzień dzisiejszy nie mogę [...]

Witaj, cieszę się że tu wpadłem. To fajnie że wiele osób przedstawia porady medyczne. Korzystając z [...]