4ehf

Dlaczego każdy posiadacz roweru powinien mieć jakąś pompkę i jakie są popularne rodzaje pompek?

Dlaczego każdy posiadacz roweru powinien mieć jakąś pompkę i jakie są popularne rodzaje pompek?

Dlaczego każdy posiadacz roweru powinien mieć jakąś pompkę i jakie są popularne rodzaje pompek?
Marzec 20
11:19 2018

Jedną z najważniejszych rzeczy w czasie używania roweru jest utrzymywanie należytego ciśnienia w oponach. Dzięki temu nie tylko będzie się wygodniej jeździć, lecz również nie będzie niebezpieczeństwa uszkodzenia dętki czy opony. Spora ilość rowerzystów zapomina o systematycznym kontrolowaniu ciśnienia w rowerze, a potem narzekają na to, że mają scentrowane rachewki czy nawet poprzecinane dętki.

Dlatego też na podstawowym wyposażeniu wszystkich miłośników jazdy na rowerze powinna się znaleźć choć najprostsza pompka, za pomocą której w razie konieczności będzie można dopompować powietrza do kół. Co więcej jeśli ktoś planuje więcej jeździć, to dobrze żeby ze sobą woził zapasową dętkę i właśnie pompkę, bo złapanie gumy kilkadziesiąt kilometrów od domu na pewno nie wywoła uśmiechu zadowolenia. Najtańsze modele zaczynają się już od kilku złotych i dla osób które niewiele jeżdżą spokojnie się one sprawdzą. Zwłaszcza że przykręcić je można do rowerowej ramy i bez przerwy mieć przy sobie, na wypadek jeśli byłaby konieczność dopompowania powietrza.

Jeśli ktoś zamierza jeździć więcej i musi często pompować powietrze w kołach, to zdecydowanie lepszą opcją będzie dla niego pompka stacjonarna. Co prawda nie bardzo będzie możliwość wzięcia jej ze sobą nawet w niedaleką podróż, lecz za to dużo sprawniej będzie można za jej pomocą napompować koło w rowerze. Pompki stacjonarne są dużo większe od ręcznych, przez co większa będzie również ich wydajność. Poza tym pompowanie jest dużo bardziej wygodne, bo nie trzeba się schylać czy klęczeć przy rowerze, a po prostu można wygodnie stać.

Sporo modeli ma także na wyposażeniu manometr, bardzo przydatny jeżeli ktoś chciałby dokładniej wiedzieć, jakie jest ciśnienie w kołach. W takiej sytuacji dobra pompka z manometrem doskonale się sprawdza, również wtedy, gdy byłaby konieczność skontrolowania, czy nie trzeba coś dopompować. Przy pompkach ręcznych trzeba poziom ciśnienia szacować trochę orientacyjnie, czasami może więc być za niskie, a czasami postara się za bardzo i może nawet spowodować uszkodzenie dętki.

 

Szukasz pompki do roweru?

Koniecznie odwiedź sklep https://sklep.start.waw.pl/!

Share

About Author

redakcja

redakcja

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Your email address will not be published.
Required fields are marked *

CATEGORIES

Komentarze

Witam. Nasze czworonogi to nasza duma, jeśli dobrze go karmimy zarówno pies jak i my [...]

Jestem świeżo upieczoną mężatką , której rodzina postanowiła urządzić wesele własnie w Białowieży . Ciężko słowami [...]

Ja swoją szczoteczkę elektryczną kupiłam już ładny czas temu i na dzień dzisiejszy nie mogę [...]

Witaj, cieszę się że tu wpadłem. To fajnie że wiele osób przedstawia porady medyczne. Korzystając z [...]