4ehf

Drewniane zabawki i gry edukacyjne w przedszkolu

Drewniane zabawki i gry edukacyjne w przedszkolu

Drewniane zabawki i gry edukacyjne w przedszkolu
Sierpień 21
09:43 2015

Przedszkole jest miejscem, w którym maluchy poznają świat i rozwijają się. Dzieci poznają swoich rówieśników, uczą się wzajemnej współpracy, nawiązują relacje między sobą, rozwijają umiejętności społeczne. Okres przedszkolny to bardzo ważny czas w życiu maluchów. Umiejętności nabyte w przedszkolu, dziecko wykorzystuje w późniejszej edukacji szkolnej. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór zabawek i materiałów dydaktycznych.

Edukacja przyrodnicza

Edukacja przyrodnicza czy edukacja ekologiczna są szczególnie ważne w okresie dziecięcym. Maluchy mogą dzięki temu poznać świat zwierząt, roślin, mikroorganizmów i uczą się wzajemnych powiązań między nimi. Materiały dydaktyczne pomogą poznać otaczający świat, dzięki temu dzieci zrozumieją jak ważna jest ochrona przyrody. Wiele placówek oferuje gry edukacyjne dla dzieci i plansze dydaktyczne ze zwierzętami i roślinami. Pomagają one zainteresować przedszkolaków. Tablica edukacyjna przykuwa uwagę maluchów i dzięki niej zapamiętują ważne informacje.

Edukacja artystyczna

Dziecko w wieku przedszkolnym ma naturalną potrzebę ekspresji twórczej. Uczy się posługiwać mimiką, gestami, słowem, aktywnością plastyczną i muzyczną. Edukacja artystyczna między innymi uczy dzieci sztuk plastycznych, podstaw plastyki czy tańca. Dzieci uczą się technik malarstwa i dźwięków. Tablice edukacyjne pokazujące rysunki nut i dźwięków, dzięki czemu dzieci o wiele łatwiej je zapamiętują. Na ścianach przedszkola warto umieścić ilustracje dla dzieci. Warto sięgnąć po gry dydaktyczne. To połączenie edukacji i zabawy, podczas gry dzieci będą poznawać świat, czerpiąc z tego dużo radości.

Zabawki z drewna

Drewniane zabawki królowały w przedszkolach kilkadziesiąt lat temu. Obecnie znów powracają do łask. Zabawki drewniane są ponadczasowe i umożliwiają wszechstronne zastosowanie. Umożliwiają bezpieczną i twórczą zabawę. Są to też produkty naturalne, dzięki czemu nie powodują uczuleń, wysypek i alergii. Zabawki z drewna można w szybki i łatwy sposób wyczyścić. Wystarczy mokra chusteczka. Warto znaleźć producenta zabawek z drewna i zamówić w cenie hurtowej większą ilość. Dostępny asortyment w sklepach jest stosunkowo drogi.

About Author

redakcja

redakcja

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Your email address will not be published.
Required fields are marked *

CATEGORIES

Komentarze

Witam. Nasze czworonogi to nasza duma, jeśli dobrze go karmimy zarówno pies jak i my [...]

Jestem świeżo upieczoną mężatką , której rodzina postanowiła urządzić wesele własnie w Białowieży . Ciężko słowami [...]

Ja swoją szczoteczkę elektryczną kupiłam już ładny czas temu i na dzień dzisiejszy nie mogę [...]

Witaj, cieszę się że tu wpadłem. To fajnie że wiele osób przedstawia porady medyczne. Korzystając z [...]