4ehf

Gra dla dzieci

Gra dla dzieci

Gra dla dzieci
Wrzesień 08
15:36 2015

Nie bez powodu pojawiało się już wiele akcji zachęcających do tego, by dzieci oderwały się od komputera i rozmaitych urządzeń mobilnych. Aby rodzice czytali swoim pociechom. Każde tego typu zajęcie spełnia funkcje edukacyjne dla malucha w różnym wieku.

Niejednokrotnie mogliśmy być świadkami, gdy rówieśnicy naszych pociech tracili zdrowie, a nawet życie wierząc w bajki i gry komputerowe. Oglądając nieodpowiednie dla ich wieku filmy, przez które próbowali naśladować ulubionych bohaterów na przykład udając, że potrafią latać. Po wielu takich zdarzeniach zaczęło się nagminne uświadamianie rodziców, że powinni kontrolować co ich dzieci robią w sieci. Jakie strony odwiedzają oraz jak się bawią, bowiem niebezpieczeństwo czyha na każdym kroku. W szczególności w powszechnie dostępnym internecie, gdzie dorośli wykorzystują naiwność i niewiedzę maluchów, a także ich poczucie zaniedbania przez zapracowanych rodziców oraz bliskich.

Rozwijają umysł

Dorośli zapominają, że nawet w dobie internetu, telewizji i rozmaitych urządzeń, elektroniki oraz rozwijające się technologii, wciąż istnieje miejsce dla bajek, gier i wielu innych atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu. Doskonale sprawdzają się drewniane zabawki, które uwielbiane są przez dzieci po dziś dzień. Mimo ich prostej formy można je wykorzystać praktycznie na dowolny sposób. W zależności od zabawy rozwijają odmienne umiejętności. Dużo frajdy przynoszą gry edukacyjne. Te, które zabawią dzieci, młodzież, a nawet zachęcą całe rodziny do uczestnictwa we wspólnej zabawie. Przyniosą wiele frajdy, pozwolą zacieśnić więzi spędzając czas z najbliższymi, a przy okazji będą uczyć. W szkołach możemy liczyć na to, że edukacją także poprzez zabawę zajmą się nauczyciele, ale i ten trend należy utrzymywać również w domu i w wolnym czasie. Plansze edukacyjne i rozmaite materiały dydaktyczne pozwalają na łatwiejsze przyswajanie wiedzy. Motywują i zachęcają do nauki. W przystępny sposób przedstawiają informacje, z którymi dziecko musi się mierzyć już od pierwszej klasy szkoły podstawowej.

Share

About Author

redakcja

redakcja

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Your email address will not be published.
Required fields are marked *

CATEGORIES

Komentarze

Witam. Nasze czworonogi to nasza duma, jeśli dobrze go karmimy zarówno pies jak i my [...]

Jestem świeżo upieczoną mężatką , której rodzina postanowiła urządzić wesele własnie w Białowieży . Ciężko słowami [...]

Ja swoją szczoteczkę elektryczną kupiłam już ładny czas temu i na dzień dzisiejszy nie mogę [...]

Witaj, cieszę się że tu wpadłem. To fajnie że wiele osób przedstawia porady medyczne. Korzystając z [...]