4ehf

Grzybica na basenie, jak się chronić?

Grzybica na basenie, jak się chronić?

Grzybica na basenie, jak się chronić?
Lipiec 28
16:13 2014

Lato sprzyja aktywnościom fizycznym. Nie dość, że przyjemna i słoneczna aura zmusza nas do wyjścia z domu, to ze względu na urlopy i wakacje mamy więcej czasu dla siebie. Jedną z najbardziej popularnych form spędzania wolnego czasu w lecie jest chodzenie na basen. Jednak pobliski ośrodek pływania może być miejscem, gdzie dopaść może nas grzybica.

Jak chronić się przed grzybicą na basenie?

Grzybica, jak nazwa wskazuje jest chorobą wywołaną przez grzyby. Wilgotne miejsce, takie jak basen właśnie jest idealnym miejscem na rozwój wszelkiego rodzaju grzybów. Przed wyjściem na basen warto więc dowiedzieć się jak uchronić się przed grzybicą na basenie. Pakując strój kąpielowy i ręcznik nie zapominajmy o klapkach. Obuwie basenowe powinno być lekkie, zrobione z szybkoschnącego materiału – dzięki temu nie będzie ono kolejnym siedliskiem grzybów. Należy zakupić klapki przeznaczone tylko do tych celów. Tuż po przebraniu się i udaniu pod basenowe prysznice należy mieć na sobie obuwie – bowiem każda łazienka jest miejscem, gdzie grzybica może nas zaatakować. Ryzyko zarażenia grzybicą zwiększa się, im więcej osob korzysta z łazienki, a występowanie grzybów jest proporcjonalne w stosunku do wilgoci w pomieszczeniu. Pamiętając, że grzybica jest chorobą, którą niezwykle łatwo się zarazić (bowiem wystarczy tylko kontakt skórny z zarażonym miejscem lub skórą), za każdym razem, gdy planujemy wybrać się na spacer po obiekcie sportowym, należy ubierać klapki. Szczególnie źle grzybicę znoszą dzieci – pamiętajmy więc o uświadomieniu naszych najmłodszych pociech, jakie ryzyko niesie ze sobą bieganie na boso po basenie – ryzyko nie tylko grzybicy, ale niebezpiecznego upadku. Oprócz porzucenia zwyczaju chodzenia na boso można zakupić również preparaty odkażające stopy lub specjalne preparaty przeciwgrzybiczne. Nie mają one stuprocentowej pewności działania, lecz zmniejszają ryzyko zachorowania na grzybicę do minimum.

About Author

redakcja

redakcja

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Your email address will not be published.
Required fields are marked *

CATEGORIES

Komentarze

Witam. Nasze czworonogi to nasza duma, jeśli dobrze go karmimy zarówno pies jak i my [...]

Jestem świeżo upieczoną mężatką , której rodzina postanowiła urządzić wesele własnie w Białowieży . Ciężko słowami [...]

Ja swoją szczoteczkę elektryczną kupiłam już ładny czas temu i na dzień dzisiejszy nie mogę [...]

Witaj, cieszę się że tu wpadłem. To fajnie że wiele osób przedstawia porady medyczne. Korzystając z [...]