4ehf

Jak prawidłowo dbać o stawy?

 Breaking News

Jak prawidłowo dbać o stawy?

Jak prawidłowo dbać o stawy?
Kwiecień 04
15:36 2015

Chrząstka stawowa, czyli elastyczna tkanka chroniąca panewkę kości, może z biegiem lat się ścierać. Zużyta chrząstka stawowa powoduje, że stawy zaczynają boleć i przestają prawidłowo funkcjonować. Zazwyczaj następuje to pod wpływem niedoborów żywieniowych, chorób autoimmunologicznych czy niewłaściwego trybu życia. Aby nie dopuścić do zwyrodnienia stawów warto przyjmować kolagen naturalny. Zwyrodnieniu często towarzyszy ból, sztywność a także ograniczenia poruszania się. Zobacz, czy są skuteczne leki na stawy i jak można je wzmocnić.

Ruch, aktywność fizyczna i odpowiednia dieta na stawy

Ludzie często pytają – co na stawy lub jak dbać o kręgosłup? Odpowiedzi na pytania są bardzo proste. Jak najwięcej się ruszać. Ruch pozwoli zachować piękną figurę i oprócz tego prawidłową ruchomość stawów. Aktywność fizyczna wzmocni kości i mięśnie. Dzięki aktywności stawy zachowują ruchliwość i nie sztywnieją. Nie musi to być wyczynowe uprawianie sportu. Wystarczą regularne spacery, gimnastyka, jazda na rowerze i pływanie. Ważna jest także odpowiednia dieta bogata w wapń, witaminy i bioflawonoidy.

Co na stawy? Kolagen naturalny

Aby zadbać o stan stawów warto przyjmować odpowiednie suplementy na stawy, między innymi zawierające kolagen naturalny, glukozaminę, chondroitynę. Kolagen to główny składnik ścięgien. Zawarty w chrząstce stawowej kolagen wpływa na jej wytrzymałość. Zapobiega niszczeniu chrząstki stawowej. Kolagen na stawy to bardzo dobre rozwiązanie. Kolagen wpływa na zmniejszenie bólów kostnych. Znajduje zastosowanie w leczeniu zmian stawowych. W jego składzie znajdują się polipeptydy, które powodują zmniejszenie bólu. Kolagen powinny przyjmować osoby narażone na obciążenia stawów, szczególnie osoby lubiące biegać. Poza tym suplementacja kolagenu jest polecana osobom, które muszą regenerować tkankę chrzęstną. Regularne przyjmowanie kolagenu to najprostszy sposób na zdrowe stawy.

Suplementy na stawy

4flex.pl to jedyne w swoim rodzaju suplementy diety zawierające Fortigel, czyli kolagen pochodzenia naturalnego o doskonałym wchłanianiu. Jest on budulcem macierzystym chrząstki. Występuje w postaci peptydów, które pomagają utrzymać zdrowe kości. Kolagen wspiera wzrost i utrzymanie masy mięśniowej. Kolagen naturalny jest łatwo przyswajalny, a każda saszetka zawiera aż 10 g unikalnego hydrolizatu kolagenu. Aby zobaczyć efekty działania produktu warto przyjmować go przynajmniej przez 3 miesiące. Proszek można rozpuścić zarówno w wodzie, jak i mleku czy jogurcie. Naturalny kolagen przeznaczony jest wyłącznie dla osób dorosłych. Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią powinnaś przed zastosowaniem skonsultować się z lekarzem.

About Author

redakcja

redakcja

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Your email address will not be published.
Required fields are marked *

CATEGORIES

Komentarze

Witam. Nasze czworonogi to nasza duma, jeśli dobrze go karmimy zarówno pies jak i my [...]

Jestem świeżo upieczoną mężatką , której rodzina postanowiła urządzić wesele własnie w Białowieży . Ciężko słowami [...]

Ja swoją szczoteczkę elektryczną kupiłam już ładny czas temu i na dzień dzisiejszy nie mogę [...]

Witaj, cieszę się że tu wpadłem. To fajnie że wiele osób przedstawia porady medyczne. Korzystając z [...]