4ehf

Jakie sposoby na komary?

Jakie sposoby na komary?

Jakie sposoby na komary?
Lipiec 28
15:40 2014

Komary to najbardziej nieproszeni goście każdego wieczornego wyjścia w okresie wakacyjnym. Owady te kojarzą nam się z irytującym bzykaniem i jeszcze bardziej denerwującymi, swędzącymi ugryzieniami. Jak zabezpieczyć się przed więc przed komarami, które potrafią uprzykrzyć niemal każde wyjście w letni wieczór?

Jak zabezpieczyć się przed komarami?

Istotna jest profilaktyka. Kiedy decydujemy się spędzić wieczór w domu, pamiętajmy o tym, że komary wabione są przez światło. Otwierajmy więc okna w ciemnych pomieszczeniach, oświetlonych nastrojowym światłem świec bądź lampek. Warto rozważyć zakup moskietery, która jest nie tylko ciekawym dodatkiem dekoracyjnym, ale także uniemożliwia komarom wizytę w naszym domu. W sklepach dostępny jest coraz szerszy asortyment wszelkiego rodzaju świec, spiralek i perfum do wnętrz, które mają za zadanie odstraszyć komary. Cena takich gadżetów nie jest wysoka, a zakup wybranego przez nas produktu z pewnością sprawi, że ochrona przed komarami stanie się o wiele wyższa, niż bez odpowiedniego sprzętu.

Komary poza domem

Wychodząc z domu należy pamiętać o specjalnych preparatach kosmetycznych, które swoim zapachem odstraszają komary. Taki kosmetyk nie nadwyręży naszego portfela, a dzięki kieszonkowym rozmiarom można mieć go w torebce przy plecaku. Przygotuje nas to na nawet niespodziewany atak komarów. Jeśli przed wyjazdem nie zdążymy zakupić takiego produktu w sklepie, warto poszukać środków spożywczych, które mają podobne działanie, co fachowe produkty. Komary odstraszymy także aromatem waniliowym bądź olejkiem o tym samym zapachu. Krwiopijcze komary nie lubią również zapachu drożdzy. Ten produkt do wypieków można wykorzystać do zbudowania wabika – pułapki na komary: wymieszać drożdże z cukrem i wodą.

Jeśli jednak pomimo sztuczek komary ukąszą nas, pamiętajmy o niedrapaniu śladów, jakie owady pozostawiają po sobie. Im bardziej będziemy je drapać, tym bardziej będą one uciążliwe i ciężkie do zagojenia.

About Author

redakcja

redakcja

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Your email address will not be published.
Required fields are marked *

CATEGORIES

Komentarze

Witam. Nasze czworonogi to nasza duma, jeśli dobrze go karmimy zarówno pies jak i my [...]

Jestem świeżo upieczoną mężatką , której rodzina postanowiła urządzić wesele własnie w Białowieży . Ciężko słowami [...]

Ja swoją szczoteczkę elektryczną kupiłam już ładny czas temu i na dzień dzisiejszy nie mogę [...]

Witaj, cieszę się że tu wpadłem. To fajnie że wiele osób przedstawia porady medyczne. Korzystając z [...]