4ehf

Kupujemy dobrą szczoteczkę elektryczną

 Breaking News

Kupujemy dobrą szczoteczkę elektryczną

Kupujemy dobrą szczoteczkę elektryczną
Kwiecień 17
08:33 2015

Decydując się na zmianę ulubionej, tradycyjnej szczoteczki na jej elektryczny odpowiednik, warto kierować się kilkoma wskazówkami, dzięki którym podejmiemy właściwą decyzję. W przeciwnym razie możemy wybrać szczoteczkę niepasującą do naszych potrzeb, która nie będzie się sprawdzała podczas codziennej higieny jamy ustnej i tym samym nie spełni dobrze swojej roli.

Rodzaj końcówek, prędkość i ruchy

Podstawową rzeczą, na jaką należy zwrócić uwagę, kupując szczoteczki elektryczne, jest rodzaj oferowanych do nich końcówek. Te mogą być różne: przeznaczone do tradycyjnego szczotkowania, czy sprawdzające się przy higienie wrażliwych zębów, itp. Na początek dobrym rozwiązaniem będzie zakup szczoteczki z klasyczną końcówką, a dopiero później – jeśli zajdzie taka potrzeba – dokupienie specjalistycznej końcówki.
Równie ważne jest sprawdzenie, z jaką prędkością działa dana szczoteczka oraz jakie wykonuje ruchy podczas szczotkowania. Znane na rynku szczoteczki Oral-B czy Braun zapewniają najczęściej nie mniej niż 48 000 obrotów na minutę, co gwarantuje utrzymanie odpowiedniej higieny i dokładne wyczyszczenie płytki nazębnej. Warto też przyjrzeć się ruchom główki: im bardziej są zróżnicowane, np. obrotowe, rotacyjne, cofające, tym z lepszym produktem mamy do czynienia.

Tryby szczotkowania

Nie mniej ważne jest sprawdzenie, w jakich trybach będzie działała nasza szczoteczka. O ile bowiem końcówki do szczoteczek elektrycznych mogą wspomagać i ułatwiać czyszczenie zębów w konkretnym zakresie (np. w trudno dostępnych miejscach), o tyle tryb szczotkowania pozwala dostosować między innymi szybkość obrotów oraz rodzaj wykonywanych ruchów. Doskonale sprawdza się to w przypadku nadwrażliwych zębów i dziąseł, które podczas codziennego szczotkowania należy traktować bardzo delikatnie, by nie naruszyć ich uszkodzonej struktury.
Niektóre z trybów dotyczą chociażby dokładnego czyszczenia przestrzeni międzyzębowych (główka ustawia się wtedy pod odpowiednim kątem), czyszczenia podniebienia i języka czy tylnej powierzchni uzębienia. Tryby mogą również opierać się na elementach niezwiązanych bezpośrednio z myciem zębów, ale dotyczyć ich wybielania.

Źródło: www.gardent.pl

About Author

redakcja

redakcja

Related Articles

1 Comment

  1. Katarzyna
    Katarzyna Maj 14, 19:18

    Ja swoją szczoteczkę elektryczną kupiłam już ładny czas temu i na dzień dzisiejszy nie mogę powiedzieć o niej ani jednego złego słowa i nie zamienię jej na żadną inną. Kupiłam oral b 3d white ze strony http://www.gardent.pl i nie miałam większego problemu z przesyłką czy terminem dostawy. gorąco polecam

    Reply to this comment

Write a Comment

Your email address will not be published.
Required fields are marked *

CATEGORIES

Komentarze

Witam. Nasze czworonogi to nasza duma, jeśli dobrze go karmimy zarówno pies jak i my [...]

Jestem świeżo upieczoną mężatką , której rodzina postanowiła urządzić wesele własnie w Białowieży . Ciężko słowami [...]

Ja swoją szczoteczkę elektryczną kupiłam już ładny czas temu i na dzień dzisiejszy nie mogę [...]

Witaj, cieszę się że tu wpadłem. To fajnie że wiele osób przedstawia porady medyczne. Korzystając z [...]