4ehf

Jak leczyć poparzenie słoneczne

Jak leczyć poparzenie słoneczne

Jak leczyć poparzenie słoneczne
Lipiec 28
16:19 2014

Mieszkańcy naszych szerokości geograficznych zazwyczaj nie mogą doczekać się upalnych dni, podczas których zażywać do woli mogą kąpieli słonecznych. Z tego właśnie powodu od lat najpopularniejszymi kierunkami turystycznymi są takie ciepłe kraje jak Egipt czy Turcja. Opalanie poprawia humor, sama opalenizna zaś w wielu subkulturach uchodzi za atrakcyjny dodatek. Co jednak, jeśli przesadziliśmy z opalaniem i dopadło nas poparzenie słoneczne?

Jak ukoić spaloną słońcem skórę?

Przede wszystkim powinniśmy zejść ze słońca i schłodzić się. Nie należy jednak okładać od razu się lodem – dla osoby, która przeżywa poparzenie słoneczne będzie to szokiem. Zacząć należy od letniego prysznicu, powoli obniżając temperaturę. Należy zaaklimatyzować nasz organizm, aby nie doznał szoku termicznego, który jest równie groźny, co poparzenie słoneczne. Obowiązkowo należy uzupełnić płyny – pić dużo wody, aby uzupełnić braki powstałe podczas dnia plażowania. Planując opalanie należy zaopatrzyć się nie tylko w odpowiednie dla naszej karnacji kremy z filtrem, ale także w kremy chłodzące przeznaczone do pielęgnacji po opalaniu. Takie produkty zawierają kojący panthenol, substancję leczniczą. Kosmetyk należy nanosić najczęściej jak tylko można. Należy nawilżać poparzoną skórę. Dzięki temu pobudzimy skłonności regeneracyjne naszej skóry. Dyskomfort związany z pieczeniem skóry, jakie wywołuje poparzenie słoneczne zlikwidować można poprzez okłady z wilgotnych ręczników lub ubrań. Do snu wybierzmy miejsce miękkie, wygodne, usuńmy wszelkie szorstkie materiały, które będą podrażniać poparzoną skórę (np. Prześcieradła frotte).

Jeśli poparzenie słoneczne jest rozległe, a towarzyszy mu gorączka, drgawki czy utrata przytomności, niezwłocznie należy zasięgnąć porady lekarza. Udar słoneczny bowiem jest niezwykle niebezpieczny dla organizmu i kategorycznie nie należy go lekceważyć.

About Author

redakcja

redakcja

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Your email address will not be published.
Required fields are marked *

CATEGORIES

Komentarze

Witam. Nasze czworonogi to nasza duma, jeśli dobrze go karmimy zarówno pies jak i my [...]

Jestem świeżo upieczoną mężatką , której rodzina postanowiła urządzić wesele własnie w Białowieży . Ciężko słowami [...]

Ja swoją szczoteczkę elektryczną kupiłam już ładny czas temu i na dzień dzisiejszy nie mogę [...]

Witaj, cieszę się że tu wpadłem. To fajnie że wiele osób przedstawia porady medyczne. Korzystając z [...]