4ehf

Mieszkania na sprzedaż w Gdyni

Mieszkania na sprzedaż w Gdyni

Mieszkania na sprzedaż w Gdyni
Styczeń 18
10:05 2018

Kilka przydatnych porad dla osób, które zamierzają kupić mieszkanie dla siebie.

Mieszkanie używane czy nowe – to pytanie z pewnością będzie sobie stawiał każdy, kto będzie dla siebie poszukiwał nowego lokum. Obie te możliwości posiadają swoje zalety i wady, i decyzję należy dobrze przemyśleć, żeby potem nie narzekać na nią.

Mieszkanie przecież kupuje się nie na rok czy dwa, lecz niekiedy na pół życia, z tego też powodu trzeba je po prostu kupić takie, żeby spełniało i obecne i przyszłe wymagania. Za nowymi mieszkaniami przede wszystkim będzie przemawiać to, że są nowe. Jeżeli budynek wykonany zostanie zgodnie ze wszystkimi regułami, to powinien bez problemów wytrzymać następne kilka dekad użytkowania. Używane mieszkania na sprzedaż niekiedy są oferowane w budynkach wystawionych przed kilkoma dekadami, więc mogą zachodzić obawy o ich stan techniczny. Jeżeli spółdzielnia dbać będzie o swoje zasoby, to raczej wszystko będzie jak należy, ale niekiedy bywa z tym bardzo różnie. Na pewno należy się również nastawić na to, że konieczny może być do wykonania kompleksowy remont, szczególnie swoją uwagę trzeba zwrócić na stan instalacji.

Jeśli mieszkanie używane trzeba by było wyremontować, to wtedy zapewne sprzedane zostanie za dużo mniejszą kwotę, ale z kolei liczyć się będzie trzeba ze sporą ilością prac do realizacji. Na pewno takich prac, tyle że wykończeniowych, będą wymagać nowe mieszkania w Gdyni. Przeważnie klienci dostają je w stanie surowym, i rzeczy związane z wykończeniem leżą po ich stronie. Ma to tę zaletę, że można będzie wszystko zrobić tak jak się chce, ale trzeba w planach przewidzieć określoną kwotę na to wszystko, a niekiedy będzie to nawet kilkadziesiąt tysięcy. Niezwykle istotną rzeczą podczas wyboru mieszkania będzie również lokalizacja. Standardem jest, że im dalej od centrum miasta, tym ceny lokali maleją, najniższe osiągając na obrzeżach.

Tego typu mieszkania kuszą bardzo często niskimi cenami, ale należy jeszcze uwzględnić konieczność kłopotliwych dojazdów, co może znacznie podnieść miesięczne wydatki. Z tego też powodu czasami lepiej będzie płacić wyższą ratę za położone bliżej mieszkanie, niż kupować drugi samochód i paliwo do niego.

Share

About Author

redakcja

redakcja

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Your email address will not be published.
Required fields are marked *

CATEGORIES

Komentarze

Witam. Nasze czworonogi to nasza duma, jeśli dobrze go karmimy zarówno pies jak i my [...]

Jestem świeżo upieczoną mężatką , której rodzina postanowiła urządzić wesele własnie w Białowieży . Ciężko słowami [...]

Ja swoją szczoteczkę elektryczną kupiłam już ładny czas temu i na dzień dzisiejszy nie mogę [...]

Witaj, cieszę się że tu wpadłem. To fajnie że wiele osób przedstawia porady medyczne. Korzystając z [...]