4ehf

Odczulanie jako najskuteczniejsza metoda walki z alergią

Odczulanie jako najskuteczniejsza metoda walki z alergią

Odczulanie jako najskuteczniejsza metoda walki z alergią
Listopad 13
08:31 2015

Immunoterapia, czyli potocznie odczulanie ustala lekarz alergolog. Aby zdecydować się na ten sposób walki z uczuleniem, należy wykonać szereg badań i przeprowadzić dokładaną analizę dolegliwości chorego. Odczulanie to jedyny skuteczny sposób leczenia chorób alergicznych. Można unikać kontaktu z alergenem, lecz często jest to nie możliwe.

Diagnostyka przed odczulaniem

Odczulanie prowadzi do zmniejszenia wrażliwości na czynnik wywołujący alergię. Dzięki temu poprawia się ogólny stan organizmu. Najważniejsza jest prawidłowa i dokładna diagnostyka. przed podjęciem leczenia należy przeprowadzić wnikliwą analizę dolegliwości pacjenta, spowodowanych alergenem. Dermatolog często zleca wykonanie testów skórnych i badań krwi. Testy skórne polegają na naniesieniu na dany obszar skóry kropli z alergenem i delikatnie nakłuwa się skórę. Po około 15 minutach na skórze pojawi się reakcja w postaci bąbla. Będzie oznaczało to, że właśnie ten alergen wywołuje alergię.

Odczulanie trwa latami

Odczulanie polega na podawaniu podczas iniekcji alergenu, na który jest uczulony pacjent. Jego ilość wraz z częstotliwością zastrzyków. Odczulanie często trwa kilka lat. Początkowo alergen jest podawany co 7-14 dni, później podawane są dawki podtrzymujące w odstępach co 4-8 tygodni. Odczulanie można przeprowadzać zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Przyjmuje się, że dolną granicą jest 5 rok życia.

Odczulanie zgodnie z planem

Podczas immunoterapii pacjenci powinni przestrzegać o ustalonych przez lekarza terminach szczepień. Po podaniu zastrzyku, warto pozostać 30 minut w gabinecie zabiegowym. W tym czasie mogą pojawić się różne działania niepożądane. Bezpośrednio po zastrzyku należy unikać wysiłku fizycznego i unikać kontaktu z alergenem. Jeśli interesuje Cię ten temat, zachęcam do przeczytania kolejnego artykułu na ten temat na stronie www.alergikus.pl/diagnostyka-i-odczulanie.

About Author

redakcja

redakcja

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Your email address will not be published.
Required fields are marked *

CATEGORIES

Komentarze

Witam. Nasze czworonogi to nasza duma, jeśli dobrze go karmimy zarówno pies jak i my [...]

Jestem świeżo upieczoną mężatką , której rodzina postanowiła urządzić wesele własnie w Białowieży . Ciężko słowami [...]

Ja swoją szczoteczkę elektryczną kupiłam już ładny czas temu i na dzień dzisiejszy nie mogę [...]

Witaj, cieszę się że tu wpadłem. To fajnie że wiele osób przedstawia porady medyczne. Korzystając z [...]