4ehf

Operacje plastyczne, czyli sposób na poprawienie natury

Operacje plastyczne, czyli sposób na poprawienie natury

Operacje plastyczne, czyli sposób na poprawienie natury
Marzec 01
08:56 2015

Operacje plastyczne są wykonywane w celu poprawy wyglądu zewnętrznego i udoskonalenia tych części ciała, z których nie jesteśmy zadowolone. Przez wielu są krytykowane, ponieważ podsycają wyścig po sztuczny ideał piękna kobiet z kolorowych magazynów. Czy operacje plastyczne wykonywane są tylko po to, aby jak najbardziej upodobnić się go gwiazd Hollywood?

Tak i nie. Grono kobiet decydujących się na operacje plastyczne ma zachwiany obraz własnej osoby i dąży do ideału Barbie. Inne z powodu deformacji lub niezadowalającego wyglądu nosa czy piersi ma problemy zdrowotne i psychiczne. Wygląd fizyczny jest bardzo ważny i nierzadko ma wpływ na naszą psychikę. Każda kobieta decydująca się na operację plastyczną ma inną historię i inne powody nią kierują. Lekarz chirurg powinien porozmawiać z pacjentką i poznać powody, które motywują pacjentki. Chirurg musi rzeczowo i spokojnie porozmawiać z pacjentką. Jego obowiązkiem jest przedstawienie plusów i minusów takiej operacji a także przedstawienie alternatywnych sposobów poradzenia sobie z problemem.

Najpopularniejsze operacje plastyczne

Do najpopularniejszych zabiegów należą: operacja plastyczna brzucha, operacja plastyczna nosa, operacja plastyczna uszu, oraz powiększanie piesi. Do coraz częstszych zabiegów należy też zmniejszanie piersi. Operacje plastyczne nosa czasami są niezbędne z powodów wad wrodzonych, utrudniających oddychanie. Uszy często operuje się małym dzieciom, aby uchronić je od wyzwisk i ośmieszania przez rówieśników. Zbyt duże piersi powodują silne bóle kręgosłupa i obręczy barkowej, a czasem także zmiany zwyrodnieniowe. Każda operacja plastyczna ma inną przyczynę, dlatego nie warto generalizować i krytykować osoby, które nim ich podejmują. Czasami to jedyna metoda leczenia zdrowia. Jeśli kobieta decyduje się na operacje plastyczne, wyłącznie patrząc przez pryzmat estetyki to jej sprawa. Nikt nie zdaje sobie sprawy, z tego co odczuwa. Jeśli dzięki liposukcji czy powiększaniu piersi ma odzyskać pewność siebie i odzyskać radość z życia, to dlaczego miałaby tego nie zrobić?

Przed operacją plastyczną warto jednak wybrac renomowaną klinikę i świetnego lekarza. Operacje plastyczne związane są ze sporym ryzykiem. Zawsze mogą wystąpić komplikacje, dlatego należy mieć pewność, że znajdujemy się w najlepszych rękach.

Klinika Chirurgi Plastycznej, Łódź

Klinika Chirurgi Plastycznej Este l’arte zajmuje się wykonywaniem operacji plastycznych takich jak powiększanie piersi, operacja plastyczna nosa, operacja plastyczna uszu, liposukcja, operacja plastyczna brzucha, zmniejszanie piersi i wiele innych. Klinika zapewnia najwyższej klasy opiekę zdrowotną W Łodzi. Czy się wyróżnia? Profesjonalizmem personelu oraz najwyższej jakości sprzętem medycznym. Este l’arte oferuje operacje plastyczne w pełnym zakresie, opiekę anestozjologa, wszystkie rodzaje znieczuleń oraz całodobową hospitalizację.

ŻRÓDŁO: klinikachirurgiiplastycznej.pl

About Author

redakcja

redakcja

Related Articles

1 Comment

  1. Katarzyna
    Katarzyna Kwiecień 13, 19:11

    Zdecydowanie zgadzam się z tym artykułem ponieważ opowiada całą prawę. Sama jestem po operacji w Klinice Chirurgii Plastycznej Este l’arte. Klinika charakteryzowała się profesjonalizmem każdego z pracowników oraz nowoczesnym sprzętem (jak na moje oko). Operacja ta obróciła moje życie o 180 stopni i teraz mogę cieszyć się pełnią życia.

    Reply to this comment

Write a Comment

Your email address will not be published.
Required fields are marked *

CATEGORIES

Komentarze

Witam. Nasze czworonogi to nasza duma, jeśli dobrze go karmimy zarówno pies jak i my [...]

Jestem świeżo upieczoną mężatką , której rodzina postanowiła urządzić wesele własnie w Białowieży . Ciężko słowami [...]

Ja swoją szczoteczkę elektryczną kupiłam już ładny czas temu i na dzień dzisiejszy nie mogę [...]

Witaj, cieszę się że tu wpadłem. To fajnie że wiele osób przedstawia porady medyczne. Korzystając z [...]