4ehf

Psychoterapia lekiem na wszelkie zło

Psychoterapia lekiem na wszelkie zło

Psychoterapia lekiem na wszelkie zło
Grudzień 18
10:00 2014

Życie nigdy nie jest niekończącym się pasem sukcesów i powodzeń. Często problemy się nawarstwiają i potęgują uczucie przybicia, smutku i rozżalenia. Osoba z problemami miewa częste zmiany nastroju, nieustające poczucie winy, niezadowolenie z siebie i trudności w czerpaniu radości z codziennego życia. Kryzysy w życiu każdego z nas są naturalnym zjawiskiem. Jeśli nie potrafisz sobie poradzić ze swoją sytuacją życiową warto z kim o tym porozmawiać. Rozmowa z bliską osobą nie zawsze ulży w cierpieniach, ponieważ nie spojrzy na daną sytuację obiektywnie. Ważne jest profesjonalne działanie specjalisty. Psycholog dopełni wszelkich starań, aby jak najlepiej zrozumieć osobą zagubioną i postara się pomóc jej znaleźć rozwiązanie nurtującego problemu.

Czym zajmuje się psychoterapia?
Psychoterapia jest formą pomocy skierowaną do osoby cierpiącej z powodu przeżywanych problemów. Zależą one od charakteru danej osoby i są indywidualne. Często przejawiają się tylko zaburzeniami nastroju, a w innym przypadku wiążą się z lęku i myślach samobójczych. Takich problemów nie da się pozbyć na jednorazowym spotkaniu. Często potrzeba ich kilkunastu lub kilkudziesięciu. Aby psycholog mógł jak najszybciej uporać się z problemem klienta, ten musi być z nim w 100 procentach szczery. Co jest najtrudniejszym etapem w psychoterapii? Prawidłowo postawiona diagnoza. Na jej podstawie można zdecydować o formie leczenia i rokowaniach w leczeniu.

Terapia uzależnień
Terapia uzależnień może składać się z terapii indywidualnej, jak i grupowej. Terapia uzależnień rozpoczyna się od intensywnego programu terapeutycznego. Długość jego trwania zależy od indywidualnego przypadku pacjenta. Dzięki odpowiednim prowadzeniu zajęć, specjalista określi przebieg uzależnienia, ale także wyjaśni czynniki determinujące rozwój zaburzeń, a w końcowym etapie będzie towarzyszył osobie uzależnionej przy wychodzeniu z nałogu.

Terapia małżeńska
Terapia małżeńska polega na odbudowywaniu satysfakcjonującej relacji z między małżonkami czy partnerami. Psycholog kładzie tu nacisk na poznanie i zrozumienie przyczyny kryzysu w związku i pomoc w poszukiwaniu, w jaki sposób z tego kryzysu mogą wyjść. Terapia pozwoli rozwiązać zarówno starsze, jak i obecne problemy między małżonkami.

Szkolenia dla psychologów
Wielu psychologów oferuje także szkolenia kierowane do studentów psychologii, socjologii i medycyny, a także dla innych lekarzy specjalistów, pracowników służby zdrowia i wszystkich, którzy spotykają się z zaburzeniami psychicznymi. Tematyka szkoleń obejmuje zakres wiedzy z psychologii, trafnej diagnozy, form leczenia, psychoedukacji i wielu innych.

Instytut Zdrowia Psychicznego w Łodzi

Instytut Zdrowia Psychicznego oferuje kompleksowe usługi z zakresu psychologii, psychoterapii i diagnostyki. Oprócz leczenia prowadzi kompleksowe szkolenia dla psychologów i studentów, którzy w swojej pracy spotykają się z osobami mającymi zaburzenia psychiczne. W Instytucie Zdrowia Psychicznego w Łodzi fachowa wiedza spotyka się z praktyką. Pomożemy Ci w życiowych zakrętach i w wyjściu na prostą. Wesprzemy ratowanie Twojego małżeństwa i wychodzenie z nałogu. Nie obiecujemy, że będzie łatwo. Zmiana, której u nas doświadczysz może przełożyć się na całe Twoje życie. Wykwalifikowany zespół terapeutów i psychologów zaprasza do współpracy. Prowadzimy zarówno terapię indywidualną, jak i grupową, terapię małżeńską i terapię uzależnień, diagnostykę neuropsychologiczną, diagnostykę osobowości, diagnostykę intelektu.

Wejdź i umów się na spotkanie: www.instytutzp.pl

 

About Author

redakcja

redakcja

Related Articles

2 Comments

  1. Beata
    Beata Styczeń 20, 16:11

    Ciekawy artykuł, polecam Pana Tomka z Łodzi!

    Reply to this comment

Write a Comment

Your email address will not be published.
Required fields are marked *

CATEGORIES

Komentarze

Witam. Nasze czworonogi to nasza duma, jeśli dobrze go karmimy zarówno pies jak i my [...]

Jestem świeżo upieczoną mężatką , której rodzina postanowiła urządzić wesele własnie w Białowieży . Ciężko słowami [...]

Ja swoją szczoteczkę elektryczną kupiłam już ładny czas temu i na dzień dzisiejszy nie mogę [...]

Witaj, cieszę się że tu wpadłem. To fajnie że wiele osób przedstawia porady medyczne. Korzystając z [...]