4ehf

Rozwój mody w latach 50-tych

Rozwój mody w latach 50-tych

Rozwój mody w latach 50-tych
Maj 11
14:59 2017

Elegantki lat 50-tych zmieniły całkowicie styl ubioru. Rewolucja niejako uwarunkowana była tym, że w czasach powojennych kobiety chciały prezentować się elegancko, ale też wygodnie. Popularne tenisówki zaczęły wypierać eleganckie baleriny, a z typowych domowych przedmiotów, panie potrafiły kreować na prawdę wartościowe ubrania. Damska moda zaczęła się rozwijać, a to stanowiło jedynie początek do rewolucji ciuchowej na całym świecie.

Brigitte Bardot jako wzór

Oryginalna biżuteria, szyk i klasa – to, co kobiety oglądały na srebrnych ekranach, bez czasu zwłoki postanawiały osiągnąć w domowym zaciszu. Fakt, nie była to markowa biżuteria, a ręcznie robione naszyjniki, ot choćby z makaronu i fasoli, ale dzięki takim działaniom, kobiety przestały bać się eksperymentowania i pokazywały ile potencjały drzemie w zwykłym ubiorze. Aktorki, popularne ze świata publicznego kobiety dawały każdorazowo przykład do zmian i te zmiany dokonywane były nie tylko w świecie polityki, ale także bardziej przyziemnym świecie mody. Kobiety świata teatru współpracowały ze stylistami teatralnymi w celu wykreowania czegoś zupełnie nowego, co wcześniej było nie do zaobserwowania w świecie mody. Początki bywają trudne, ale skuteczne.

Co było modne? Wszytko co nowe!!!

Kloszowe spódniczki, włosy ułożone w fale, podkreślone czerwoną szminką usta – to bezsprzecznie atrybuty mody lat 50-tych. Co było modne w tych czasach? Modne było wszystko to, co było nowe, innowacyjne i nieszablonowe. Zanim świat skupiał swą uwagę na chudych modelkach, w latach 50-tych rozkoszowano się innego typu sylwetkami. Modne były puszyste kształty, a kobiece kanony piękna wyznaczały Marilyn Monroe oraz Brigitte Bardot. \Były to czasy, w których o wychudzonych modelkach nikt nie słyszał. Obecnie trend ten jest powielany, coraz otwarciej mówi się o puszystych kształtach i panie nie zamierzają się ich wstydzić. Pin-up’y, sukienki w groszki i moda lat 50-tych wraca do łask. Czy chcesz z niej skorzystać?

Więcej przydanych pomysłów na stronie – https://www.britstyle.pl/sukienki-retro

Share

About Author

redakcja

redakcja

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Your email address will not be published.
Required fields are marked *

CATEGORIES

Komentarze

Witam. Nasze czworonogi to nasza duma, jeśli dobrze go karmimy zarówno pies jak i my [...]

Jestem świeżo upieczoną mężatką , której rodzina postanowiła urządzić wesele własnie w Białowieży . Ciężko słowami [...]

Ja swoją szczoteczkę elektryczną kupiłam już ładny czas temu i na dzień dzisiejszy nie mogę [...]

Witaj, cieszę się że tu wpadłem. To fajnie że wiele osób przedstawia porady medyczne. Korzystając z [...]