4ehf

Stomatologia estetyczna – wszystko, co musisz wiedzieć zanim pójdziesz do dentysty

Stomatologia estetyczna – wszystko, co musisz wiedzieć zanim pójdziesz do dentysty

Stomatologia estetyczna – wszystko, co musisz wiedzieć zanim pójdziesz do dentysty
Luty 19
11:08 2015

Przyjmuje się, że do dentysty powinno się umawiać co 6-9 miesięcy w zależności od stanu uzębienia. Jeśli stomatolog zleci częstsze wizyty nie należy tego lekceważyć. Piękny i zdrowy uśmiech to marzenie każdego z nas. Jeśli czujesz ból zęba, jak najszybciej umów się do specjalisty. im dłużej będziesz zwlekać, tym mniej bólu będziesz odczuwać a ingerencja lekarza będzie mniej inwazyjna. Możesz uchronić się przed endodoncją, implantami, koronami piaskowymi czy protetyką.

Leczenie kanałowe zęba

Stomatolog w bardzo szybkim czasie zdiagnozuje dolegliwość i dobierze najlepszą metodę leczenia. Leczenie zęba pozwala na zachowanie własnych zębów. Jeśli uszkodzona jest miazga żeba, dentysta wykonuje endodoncję. Endodoncja to leczenie kanałowe zęba, które polega na usunięciu chorej miazgi zęba. Następnie mocno dezynfekuje się kanał zębowy i uzupełnia specjalnym wkładem. Zabieg jest bolesny, dlatego wykonuje się go pod znieczuleniem miejscowym.

Korony porcelanowe

Jeśli ząb był leczony kanałowo, dentysta powinien prawidłowo wypełnić. Ząb musi być odpowiednio oszlifowany pod koronę. Korony porcelanowe są uzupełnieniem zęba na stałe. Pozwalają odbudować kształt i funkcje zniszczonego zęba, jeśli nie może on być wypełniony za pomocą wkładu dokanałowego. Korony porcelanowe pozwalają uzyskać idealny efekt estetyczny. Korony porcelanowe polecane są także osobom, które chciałyby pochwalić się olśniewająco białym uśmiechem.

Protetyka

Wielu ludzi traci zęby w wyniku różnorodnych chorób i zaniedbań. Dentysta lub stomatolog może zaproponować takim osobom metodę, która pomoże przywrócić naturalny wygląd uzębienia. Służy temu protetyka. Stomatolog zastępuje brakujące lub uszkodzone zęby protezami. Protezy stomatologiczne są aparatami lecznicznymi, które pozwalają na zahamowanie zniekształcenia i innych chorób zębów.

Implanty

Stomatolog może zaproponować też implanty. Wszczepienie implantu polega na wkręceniu tytanowej śruby w kość żuchwy lub szczęki. Implanty zaszywa się i pozostawia na kilka miesięcy w dziąśle, aby dobrze zespolił się z kością. Po pewnym czasie na implancie instaluje się protezy lub korony porcelanowe. Chirurgia stomatologiczna pozwala na bezbolesny zabieg, ponieważ wykonywany jest w zupełnym znieczuleniu.

Piaskowanie zębów

Jeśli Twoje zęby są zdrowe, ale znajduje się na nich kamień i osad nazębny możesz zdecydować się na piaskowanie zębów. Osad usuwany jest za pomocą specjalnego urządzenia dentystycznego – piaskarki. Zabieg polecany jest szczególnie dla palaczy i pijących duże ilości kawy i herbaty. Osad powstały z resztek pokarmu i błoną śluzową powodują choroby dziąseł i paradontozę. Samo szczotkowanie zębów nie jest w stanie wyczyścić trudno dostępnych miejsc. Dentysta kierując strumień piasku dentystycznego dokłądnie oczyści zęby w nawet najdrobniejszych szczelinach.

Najlepszy dentysta w centrum Wrocławia

Każdy powinien mieć swój ulubiony gabinet stomatologiczny. Jeśli szukasz świetnego dentysty w centrum Wrocławia polecamy www.luksdent.pl. Luksdent znajduje się przy ulicy Poniatowskiego w samym ścisłym centrum miasta. Stomatolog Wiktor Jański stawia na wysoką jakość wykonywanych usług i komfort pacjenta. Dentysta wciąż podnosi swoje kwalifikacje i dysponuje nowoczesną aparaturą. W jego ofercie znajdują się protetyka, stomatologia estetyczna, endodoncja, chirurgia stomatologiczna i wiele innych.

About Author

redakcja

redakcja

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Your email address will not be published.
Required fields are marked *

CATEGORIES

Komentarze

Witam. Nasze czworonogi to nasza duma, jeśli dobrze go karmimy zarówno pies jak i my [...]

Jestem świeżo upieczoną mężatką , której rodzina postanowiła urządzić wesele własnie w Białowieży . Ciężko słowami [...]

Ja swoją szczoteczkę elektryczną kupiłam już ładny czas temu i na dzień dzisiejszy nie mogę [...]

Witaj, cieszę się że tu wpadłem. To fajnie że wiele osób przedstawia porady medyczne. Korzystając z [...]