4ehf

Tablice interaktywne w szkołach

 Breaking News

Tablice interaktywne w szkołach

Tablice interaktywne w szkołach
Sierpień 06
12:11 2015

Wciąż pojawiające się materiały dydaktyczne w edukacji wspomagają jej efektywność i skuteczność. Komputery, rzutniki, ekrany do wyświetlania prezentacji i wśród nich tablica interaktywna. Ten wielofunkcyjny środek dydaktyczny powinny mieć z swoim wyposażeniu wszystkie placówki oświatowe.

Tablica interaktywna współgra z myszą i piórem

Tablice interaktywne można obsługiwać zarówno za pomocą pióra elektronicznego, jak i komputerowej myszy. Można po niej rysować, pisać, zaznaczać, podkreślać i wykonywać inne czynności bez brudzenia się kredą. Tablice multimedialne przypominają swoimi wymiarami tradycyjną tablicę. Niewielka waga pozwala umieścić ją na ścianie i bez przeszkód wyregulować wysokość. Jeśli nie chcesz wiercić w ścianie, możesz umieścić ją na specjalnie do tego przeznaczonym stojaku.

Nieograniczone możliwości edukacyjne z tablicą

Tablica interaktywna może skutecznie rozszerzyć możliwości nauczycieli. Tablice interaktywne posiadają funkcje umożliwiające prowadzenie tradycyjnego wykładu z jednoczesną prezentacją materiałów, jakie ma w zanadrzu nauczyciel. Uczniowie oprócz słuchania i oglądania, mogą aktywnie uczestniczyć w wykonywaniu ćwiczeń i rozwiązywaniu zadań.

Tablice interaktywne umożliwiają płynną pracę

Zanim przystąpisz do pracy z tablica ustal tematykę zajęć i cele, które chcesz zrealizować. Warto opracować przebieg całych zajęć, abyś wiedziała o czym krok po kroku będziesz mówić. Niezbędne okażą się dydaktyczne środki interaktywne, które chcesz zastosować podczas zajęć. Producent tablicy udostępnia galerię ze zdjęciami, filmikami i animacjami edukacyjnymi – możesz więc wybrać coś z tych zbiorów. Opracuj wcześniej ćwiczenia interaktywne, które przeprowadzisz pod koniec zajęć. Cena tablicy interaktywnej w zależności od producenta np. cena Promethean waha się między 2000 a 3000 złotych.

About Author

redakcja

redakcja

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Your email address will not be published.
Required fields are marked *

CATEGORIES

Komentarze

Witam. Nasze czworonogi to nasza duma, jeśli dobrze go karmimy zarówno pies jak i my [...]

Jestem świeżo upieczoną mężatką , której rodzina postanowiła urządzić wesele własnie w Białowieży . Ciężko słowami [...]

Ja swoją szczoteczkę elektryczną kupiłam już ładny czas temu i na dzień dzisiejszy nie mogę [...]

Witaj, cieszę się że tu wpadłem. To fajnie że wiele osób przedstawia porady medyczne. Korzystając z [...]