4ehf

Trener personalny – czy warto z nim ćwiczyć?

Trener personalny – czy warto z nim ćwiczyć?

Trener personalny – czy warto z nim ćwiczyć?
Styczeń 10
09:00 2015

Wszechobecny kult pięknego ciała potęguje potrzebę dbania o własną sylwetkę. Zbilansowana dieta i zdrowy tryb życia czasami nie wystarcza. Warto zwiększyć aktywność fizyczną. Niektórzy z nas nie mają na tyle motywacji, aby ćwiczyć regularnie. W takiej sytuacji pomóc może trener personalny. Zobacz, jakie są zalety takiego treningu?

Dopasowanie treningu do możliwości

Trening personalny to trening, podczas którego trener pracuje tylko z jedną osobą. Dzięki temu osoba ćwicząca wykonuje ćwiczenia dostosowane do budowy ciała, wieku, kondycji. Trener dobiera ćwiczenia w taki sposób, aby zmaksymalizować efekt. Trener personalny dopasuje trening do stylu życia ćwiczącego. Ważny jest cel treningu. Inny trening zaproponuje osobie, która chce umięśnić ciało, a inny osobie, która chce zrzucić zbędne kilogramy.

Omówienie ćwiczeń

Przed wykonaniem określonego ćwiczenia, trener pokaże Ci jak poprawnie powinno być zrobione, poza ty omówi jego zalety. Jeśli wykonujesz powtórzenia nieprawidłowo, trener osobisty skoryguje twój ruch i naprowadzi ćwiczącego na właściwy tor.

Dieta w zestawie

Osobisty trener zajmuje się tylko asystowaniem przy treningu.  Trener personalny zaproponuje zdrową i zbilansowaną dietę. Poza tym wskaże produkty, które powinno się wyeliminować i określi pory, w których powinnaś coś zjeść.

Dla kogo trening personalny?

Trening z trenerem osobistym polecany jest szczególnie osobom niezdyscyplinowanym i niecierpliwym. Taki trening jest odpowiedni dla osób pragnących zauważyć szybkie efekty i osobom, które zaczynają swoją przygodę ze sportem. Dzięki trenerowi osobistemu, będą wiedziały jak poprawnie wykonywać dane ćwiczenie i w jakich seriach. Trening z trenerem personalnym jest odpowiedni dla osób zaawansowanych, które nie widzą efektów swojej pracy na siłowni. Z jego pomocy powinny skorzystać osoby pragnące skorzystać z określonych ćwiczeń prozdrowotnych np. na zdrowy kręgosłup oraz osoby starsze, które powinny uważać na kontuzje.

Koszt treningu z trenerem osobistym

Trening personalny jest o wiele droższy niż zwykły karnet na siłownię czy zajęcia fitness. W zależności od tego czy liczymy na dłuższą współpracę, czy jednorazową konsultację cena treningu będzie się różnić. Jednorazowe spotkanie to koszt wahający się od 100 zł – 300 zł. przy stałej współpracy cena będzie wynikała z liczby treningów w tygodniu. Spotkania dwa razy w tygodniu będą wiązać z kosztem około 400 zł – 1000 zł miesięcznie.

Gdzie znaleźć trenera personalnego?

Z usług trenera personalnego można korzystać praktycznie w każdych większych siłowniach i klubach fitness. Aby znaleźć odpowiedniego trenera wystarczy poszukać w internecie wpisując trener personalny kraków czy osobisty trener dębica.

 

About Author

redakcja

redakcja

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Your email address will not be published.
Required fields are marked *

CATEGORIES

Komentarze

Witam. Nasze czworonogi to nasza duma, jeśli dobrze go karmimy zarówno pies jak i my [...]

Jestem świeżo upieczoną mężatką , której rodzina postanowiła urządzić wesele własnie w Białowieży . Ciężko słowami [...]

Ja swoją szczoteczkę elektryczną kupiłam już ładny czas temu i na dzień dzisiejszy nie mogę [...]

Witaj, cieszę się że tu wpadłem. To fajnie że wiele osób przedstawia porady medyczne. Korzystając z [...]