4ehf

Gdzie zorganizować urodziny dla dziecka?

Gdzie zorganizować urodziny dla dziecka?

Gdzie zorganizować urodziny dla dziecka?
Styczeń 15
08:09 2018

 

Organizacja przyjęcia urodzinowego dla dzieci może być kłopotliwa. W mieszkaniu nie zawsze jest miejsce na ugoszczenie kilku czy też kilkudziesięciu dzieciaków. Nie każdy dorosły nadaję się na opiekuna i animatora zabaw większej grupy. Co wówczas robić? Sposobów na zorganizowanie niezapomnianych urodzin dla dzieci jest mnóstwo.

NAJMŁODSZE DZIECI NIE POTRZEBUJĄ HUCZNYCH IMPREZ

Można powiedzieć sobie wprost: imprezy urodzinowe dla dzieci, które jeszcze nie chodzą do przedszkola, to przede wszystkim imprezy dla rodziców. Oczywiście nie ma nic złego w tym, że dorośli chcą uczcić jakoś ten dzień. I mogą to zrobić w taki sposób, jaki im się podoba, bo dla ich dzieci nie ma to większego znaczenia. Maluchy roczne, dwuletnie, a nawet te, które właśnie kończą trzeci rok życia nie potrafią jeszcze ani dobrze bawić się z rówieśnikami, ani zaangażować w moderowane zabawy. Te umiejętności będą nabywać dopiero w przedszkolu.

Dla młodszych dzieci najważniejsze będzie to, by miały obok najbliższe osoby, dostały coś ładnego, zjadły coś dobrego i (to ważne!) nie były bombardowane zbyt dużą ilością bodźców. Z tego powodu urodziny nie powinny być zbyt huczne i nie powinno być na nich zbyt wiele dzieci. Można spotkać się z regułą, że liczba małych gości powinna wynosić tyle, ile wiek jubilata czyli roczniak może zaprosić jednego rówieśnika. Urządzenie imprezy w domu jest w tym przypadku dobrym pomysłem ponieważ zmęczone dziecko można w każdej chwili położyć czy wyciszyć w innym pomieszczeniu. Trzeba też zaplanować imprezę tak, by nie zakłócała maluchowi codziennego planu dnia np. zacząć ją po drzemce, albo skończyć przed snem.

DZIECI KILKULETNIE

Jeśli w przedszkolu lub szkole panuje zasada, że zaprasza się na urodziny wszystkich z grupy, warto się do tego dostosować. Wyłamanie się może mieć nieprzyjemne konsekwencje dla dziecka. Jeśli nie chcesz lub nie możesz zrobić tak dużej imprezy, zaproście tylko osoby spoza przedszkola np. jedynie dzieci z rodziny, albo przyjaciół mieszkających w okolicy. Do przedszkola natomiast przynieście tort lub słodycze (w zależności od tego jaki jest zwyczaj i jakie ustalenia poczyniono na zebraniu z rodzicami)

Innym wyjściem będzie zrobienie wspólnej imprezy dla dwójki jubilatów, którzy obchodzą urodziny w podobnym terminie. W ten sposób podzielisz koszty na pół.

Możecie też rozważyć rezygnację z imprezy. „Nie urządziłam dziecku urodzin bo mnie nie stać, żeby zaprosić całą grupę” brzmi wprawdzie okrutnie, ale czasem może się okazać, że dziecku wcale nie zależy na imprezie i najbardziej szczęśliwe by było, gdybyście z okazji urodzin zabrali je na cały dzień do aqua parku albo pojechali na kilka dni do babci.

Jeśli chodzi o wybór gości, to decydujące zdanie powinno mieć dziecko. 

Zawsze warto zaprosić trochę więcej osób. Zwłaszcza w okresie przeziębień można spodziewać się, że wiele zaproszonych dzieci nie przyjdzie. Warto też poprosić rodziców zaproszonych malców o potwierdzenie ich obecności. A jeśli nie odezwą się, zadzwonić i zorientować się w sytuacji. Jeśli istnieje poważne ryzyko, że wielu gości się nie pojawi, zaproś kogoś jeszcze. Nawet w ostatniej chwili. Może to nie jest zbyt eleganckie, ale na pewno stanowi mniejsze zło. Niewiele jest bardziej przykrych widoków niż dziecko, które nie doczekało się urodzinowych gości.

POMYSŁ NA IMPREZĘ

Planując urodziny trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę zainteresowania i temperament dziecka. Miejsc do organizacji jest multum. Na pewno znajdziemy odpowiednie miejsce i charakter imprezy  pasujący do gustu naszego potomka. Urodziny w pizzerii, na basenie, czy też impreza urodzinowa w stylu kowbojskim. Przejrzyj oferty okolicznych firm, popytaj znajomych oraz zapytaj swoje dziecko gdzie chciałoby spędzić swoje urodziny.

Share

About Author

redakcja

redakcja

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Your email address will not be published.
Required fields are marked *

CATEGORIES

Komentarze

Witam. Nasze czworonogi to nasza duma, jeśli dobrze go karmimy zarówno pies jak i my [...]

Jestem świeżo upieczoną mężatką , której rodzina postanowiła urządzić wesele własnie w Białowieży . Ciężko słowami [...]

Ja swoją szczoteczkę elektryczną kupiłam już ładny czas temu i na dzień dzisiejszy nie mogę [...]

Witaj, cieszę się że tu wpadłem. To fajnie że wiele osób przedstawia porady medyczne. Korzystając z [...]