4ehf

Wakacje w mieście, jak spędzać?

Wakacje w mieście, jak spędzać?

Wakacje w mieście, jak spędzać?
Sierpień 13
13:46 2014

Większość rodziców dzieci nie dysponuje tak dużym okresem urlopowym, jakim są dwa miesiące wakacji naszych dzieci. O ile szczęście mają te rodziny, których stać na wysyłanie pociechy na obozy czy kolonie, o tyle osoby, których nie stać na wakacje muszą radzić sobie w inny sposób. Na szczęście wakacje w mieście przestają się kojarzyć już z nudą i ciągłym spędzaniem czasu na podwórku.

Wakacje w mieście, jak spędzać?

Miejskie inicjatywy tworzą się pod hasłem „wakacje w mieście”, przedstawiając cykl wydarzeń, które umilić mogą naszym maluchom czas wolny. Wakacje w mieście wypełnione są warsztatami, na których dziecko może nauczyć się sztuki teatralnej, malowania czy rzeźby. Jeśli nasze dziecko nie przepada za tego typu rozrywką, możemy poszukać atrakcji, jakie oferowane są przez ośrodki sportowe. Często basen i nauka pływania udostępniana jest taniej, niż podczas roku szkolnego. Kupić możemy specjalny pakiet, przeznaczony dla rodzin, które spędzają wakacje w mieście.

Jeśli nasze dziecko cierpi na nadwagę, spróbujmy przekonać go do ćwiczeń. Możemy nawet spróbować chodzić z nim na siłownię, gdzie zrzuci dodatkowe kilogramy. Takie wakacje w mieście to inwestycja w jego zdrowie i przyszłe poczucie pewności siebie. Wakacje w mieście to także moment, aby dziecko po prostu odpoczęło. Dlatego dajmy naszemu oczku w głowie chwilę wytchnienia. Jeśli ma bowiem ochotę spędzić dzień przed komputerem, czy siedząc ze znajomymi w parku, pozwólmy mu.

Proponujmy jednak atrakcje, jakie oferują wakacje w mieście. Wakacje w mieście bowiem wcale nie muszą być nudne. Nie zmuszajmy dziecka do nauki w wakacje czy do maturalnej powtórki. Ważne, dla zdrowia psychicznego malucha jest to, aby odpoczął od szkolnych spraw – niezależnie, czy spędzał będzie wakacje w mieście, czy w ośrodku wypoczynkowym.

About Author

redakcja

redakcja

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Your email address will not be published.
Required fields are marked *

CATEGORIES

Komentarze

Witam. Nasze czworonogi to nasza duma, jeśli dobrze go karmimy zarówno pies jak i my [...]

Jestem świeżo upieczoną mężatką , której rodzina postanowiła urządzić wesele własnie w Białowieży . Ciężko słowami [...]

Ja swoją szczoteczkę elektryczną kupiłam już ładny czas temu i na dzień dzisiejszy nie mogę [...]

Witaj, cieszę się że tu wpadłem. To fajnie że wiele osób przedstawia porady medyczne. Korzystając z [...]