4ehf

Jak zabezpieczyć się przed kleszczami?

Jak zabezpieczyć się przed kleszczami?

Jak zabezpieczyć się przed kleszczami?
Lipiec 28
15:29 2014

Zimą każdy z nas marzy o nadejściu cieplejszego okresu w ciągu roku: najpierw wiosny, a potem upalnego lata. Jednak słoneczna aura nie powinna uśpić naszej czujności. Jest to bowiem okres występowania kleszczy, krwiopijczych owadów, które mogą uprzykrzyć życie zarówno nam, naszym najbliższym, jak i domowym zwierzakom.

Warto więc wiedzieć w jaki sposób można zabezpieczyć się przed atakami kleszczy.

Przede wszystkim należy wiedzieć, gdzie spotkać możemy małe, groźne pasożyty. Kleszcze przepadają wręcz za zielenią, a ich naturalnym środowiskiem są lasy mieszane. Nie oznacza to jednak, że łąki oraz pola są wolne od kleszczy. Wyróżniamy bowiem dwa gatunki. Wobec tego, jeśli zamierzamy wybrać się na spacer na łono natury, pamiętajmy o odpowiednim preparcie, który odstraszy kleszcze. Jednak aplikacja takiego kosmetyku to nie wszystko. Po powrocie dokładnie oglądajmy te części ciała, które zostały narażone na ekspozycję.

Kleszcze szczególnie lubią szyję, skórę głowy oraz nogi.

Poszukując małego nieprzyjaciela, zwracajmy uwagę na małe punkciki widoczne na naszej skórze. Wybierając strój do aktywności na świeżym powietrzu, decydujmy się na jasne barwy – bowiem na ciemnych ubraniach atakujące nas kleszcze zlewają się z materiałem. Taki krok ma także inne zalety – białe ubrania odbijają promieniowanie UV. Pamiętajmy, aby od kołyski uczyć nasze pociechy jak zabezpieczyć się przed kleszczami. Przestrzegajmy maluchy przed zabawą w zakrzewionych miejsach, a kontrola po spacerze niech stanie się wspólnym rytuałem rodzinnym. Do takich czynności włączmy również swoich braci mniejszych, którzy także narażeni są na ukąszenia kleszczy. Tuż przed wiosennymi roztopami wybierzmy się z naszymi zwierzakami do weterynarza, który spryska sierść pupila preparatem odstraszającym kleszcze.

About Author

redakcja

redakcja

Related Articles

0 Comments

No Comments Yet!

There are no comments at the moment, do you want to add one?

Write a comment

Write a Comment

Your email address will not be published.
Required fields are marked *

CATEGORIES

Komentarze

Witam. Nasze czworonogi to nasza duma, jeśli dobrze go karmimy zarówno pies jak i my [...]

Jestem świeżo upieczoną mężatką , której rodzina postanowiła urządzić wesele własnie w Białowieży . Ciężko słowami [...]

Ja swoją szczoteczkę elektryczną kupiłam już ładny czas temu i na dzień dzisiejszy nie mogę [...]

Witaj, cieszę się że tu wpadłem. To fajnie że wiele osób przedstawia porady medyczne. Korzystając z [...]